close
دانلود آهنگ جدید
بهترین راهنمای خرید ماوس گیمینگ
loading...

تجهیزات گیمینگ

با این راهنما می توانید بهترین خرید ماوس های گیمینگ را از بین لوازم مربوط به گیمینگ داشته باشید.

بهترین راهنمای خرید ماوس گیمینگ ( موس گیمینگ )

مهدی فتح اله زاده بازدید : 2 چهارشنبه 24 مهر 1398 نظرات ()

خرید ماوس گیمینگ - خرید موس گیمینگ - موس های گیمینگ

اگر شما هم طرفدار بازی های کامپیوتری هستید، حتما با ماوس گیمینگ یا موس مخصوص بازی کامپیوتری (Gaming Mouse) هم آشنایی دارید. اما موس های گیمینگ ، بازار گسترده ای دارند و اگر شما قصد خرید یک موس را دارید، می توانید انتخاب های متفاوتی داشته باشید. در این نوشته می خواهیم بهترین و مناسب ترین خرید ماوس گیمینگ را بررسی و مرور می کنیم.

 

تفاوت های موس معولی و موس گیمینگ

موس ها معمولی و ماوس گیمینگ کاربردی یکسان دارند اما ویژگی های آن ها متفاوت است. در موس های گیمینگ معمولا طراحی ها متفاوت تر است و از کلید های بیشتر و نور های ال ای دی استفاده می شود. اما به طور کلی موس بازی باید حتما دو ویژگی را داشته باشد:

 • سنسور نور یا لیزر پیشرفته که امکان حرکت های دقیق و سریع را داشته باشد. معمولا امکان تغییر سطح دقت موس با دکمه DPI روی آن قرار داده می شود.

 • تعدادی کاربرد های سفارشی شده داشته باشد. به طور مثال دکمه هایی در کنار محل انگشت شصت برای کنترل های اضافی، تنظیمات سرعت موس دقت موس و حتی عملکرد های عجیب تر مانند تغییر طول موس و تنظیم وزن و..

 • همچنین معمولا اکثر موس های گیمینگ سیم دار هستند تا وقفه نا چیز ارسال اطلاعات در موس بی سیم را از بین ببرند که شاید خیلی هم محسوس نباشد.

در خرید ماوس گیمینگ به چه نکاتی باید توجه داشته باشید؟ 

کیفیت ساخت ماوس گیمینگ : 

خرید ماوس گیمینگ = خرید موس گیمینگ = ماوس های گیمینگ - کیفیت ماوس

نکته مهم­ دیگری که در هنگام خرید موس باید مد نظر داشت کیفیت ساخت است. موارد به کار رفته در بدنه و سیم به خوبی نماینگر عمر مفید خواهند بود. این موضوع در برندهای ناآشنا اهمیت بیشتری خواهد داشت در مقابل برندهای معروف و محبوب به دلیل اثبات خود و نیاز به حفظ موقعیت خود اغلب کیفیت ساخت مناسبی را ارائه می­دهند. اگر موس انتخابی شما از نوع کابلی است حتما به کیفیت کابل آن دقت کنید. معمولا کابل نرم به جهت انعطاف پذیری بالای خود انتخاب بهتری خواهد بود؛ برخی از موس­ها از یک روکش نخی بر روی کابل استفاده می­کنند که این موضوع بر استحکام آن خواهد افزود و یک نقطه قوت محسوب میگردد.

نوع و کیفیت سوئیچ­های به کار رفته در موس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. سوئیچ­ها اغلب به دو دسته فلزی و نوری تقسیم می­گردند. سوئیچ­های فلزی دارای انواع بسیار زیادی هستند که عمر مفید آن­ها متغیر است. این دسته از سوئیچ­ها به واسطه یک قطعه فلز با خاصیت ارتجاعی دستور کلیک را به سیستم ارسال می­کنند به همین دلیل سرعت آن­ها چندان بالا نبوده و هنگام کلیک صدای کمی از آن­ها می­شنویم. این دسته از سوئیچ­ها مدت­هاست مورد استفاده قرار گرفته و به دلیل قیمت ارزان آن­ها محبوبیت زیادی دارد.

در مقابل سوئیچ­های نوری از طریق قطع تابش نور دستور کلیک را ارسال می­کنند؛ به همین دلیل سرعت بالایی داشته و صدای چندانی ایجاد نمی­کنند. عمر مفید این دسته از سوئیچ­ها به طور معمول بیش از 20 میلیون ضربه بوده که مقدار قابل توجهی است. این دسته از سوئیچ­ها در حال حاضر قیمت بیشتری نسبت به سوئیچ­های معمولی داشته اما کم­کم استفاده از آن گسترده شده و طبیعتا قیمت آن­ها مناسب­تر خواهد شد.

 

شکل و نحوه قرارگیری ماوس گیمینگ :

 

خرید ماوس گیمینگ = خرید موس گیمینگ = ماوس های گیمینگ - شکل ماوس

افراد مختلف اندازه دست‌های مختلفی دارند و به شکل‌های مختلفی ماوس را در دست می‌گیرند. یک ماوس گیمینگ خوب شکلی دارد که افراد زیادی بتوانند با آن راحت باشند.

بهتر است برای یافتن ماوسی که با آن راحت‌ترید باید چند مسئله را راجع به بازی کردن خود بدانید:

در این راهنمای خرید ماوس گیمینگ نحوه در دست گرفتن ماوس توسط افراد مختلف را به ۳ دسته کلی تقسیم می‌کنیم : با کف دست، پنجه و نوک انگشتان.

همچنین باید اندازه ماوس با اندازه دست شما مطابقت داشته باشد تا بتوانید کنترل کاملی روی ماوس داشته باشید.

در این راهنمای خرید ماوس گیمینگ به شما پیشنهاد می‌کنیم تا طول و عرض ماوسی که انتخاب می‌کنید در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد ابعاد دست شما باشد. برای طول، کف دست خود را از پایین مچ تا نوک انگشت میانی، و برای عرض، از بقل شست تا کنار دست خود را اندازه بگیرید.

سنسور و سرعت ماوس گیمینگ : 

خرید ماوس گیمینگ = خرید موس گیمینگ = ماوس های گیمینگ - سرعت

نکته دیگر در انتخاب موس مناسب نوع سنسور به کار رفته در آن است. سنسورها به دو دسته اپتیکال و لیزری تقسیم می­گردند. سنسورهای اپتیکال که قدمت بیشتری نسبت به سنسورهای لیزری دارند از طریق یک LED و سنسور CMOS تغییرات تصویری حرکت را ثبت و به سیستم منتقل می­کنند. سنسورهای لیزری نیز این کار را از طریق یک دیود لیزری و سنسور حساس به نور انجام می­دهند. اما تفاوت عمده آن­ها در تصاویر ثبت شده است. سنسورهای لیزری به دلیل قدرت بیشتر این عمل را با دقت بالایی انجام می­دهند به همین دلیل می­توان گفت دقت آن­ها در شناسایی حرکت بیشتر است؛ این مسئله منشاء اصلی عدم امکان استفاده از موس­های اپتیکال بر برخی سطوح مانند شیشه است.

دقت موس­ها را از طریق پارامتری به نام DPI که کوتاه شده عبارت Dot Per Inch (به معنای نقطه بر اینچ) است می­سنجند. دقت و در نتیجه سرعت موس­های اپتیکال معمولی چندان زیاد نیست و نهایتا 5000 الی 6000 DPI است، البته نوع پیشرفته این سنسورها قدرت بسیار بهتری دارند و دقتی تا حدود 16000DPI را نیز به نمایش گذاشته­اند؛ در مقابل سرعت موس­های لیزری سرعتی بالغ بر 20000DPI را نیز به ثبت رسانده­اند. با این حال اگر چندان به سرعت و دقت موس حساس نیستید تفاوت خاصی را احساس نخواهید کرد زیرا سرعت بالای 4000DPI چندان مطلوب نیست و شما را وادار به کاهش سرعت و یا کاهش دقت موس در تنظیمات بازی خواهد کرد همچنین با پیشرفت سنسورهای اپتیکال این دسته از موس­ها نیز به کیفیت مطلوب و قابل توجهی دست پیدا کرده­اند که رضایت شما را به همراه خواهند داشت. این نکته را هم باید ذکر کنیم که موس­های لیزری از قیمت بیشتری نسبت به مدل­های اپتیکال برخوردار هستند.

ماوس گیمینگ بی سیم و ماوس گیمینگ با سیم : 

خرید ماوس گیمینگ = خرید موس گیمینگ = ماوس های گیمینگ بی سیم و باسیم

اکثر ماوس‌های گیمینگ به صورت سیم‌دار هستند، زیرا ماوس‌های بی‌سیم از مشکلاتی مانند کندی سرعت انتقال اطلاعات، پایدار و قدرتمند نبودن اتصال رنج می‌برند. اما لاجیتک  با تکنولوژی LIGHTSPEED به این مشکلات برای ماوس‌های بی‌سیم پایان داده است و این تکنولوژی در ماوس‌های G403, G903, G305 موجود است.

اما همچنان این انتخاب می‌تواند به صلیقه شخصی شما نیز بستگی داشته باشد. ماوس‌های بی‌سیم به دلیل وجود باتری و ترانزیستور عموماً سنگین‌تراند و ماوس‌های سیم‌دار به دلیل وجود سیم قابلیت مانوور کمتری نسبت به ماوس‌های بی‌سیم دارند.

در این راهنمای خرید ماوس گیمینگ پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید ماوس بی‌سیمی را انتخاب کنید، به وزن و عمر باتری آن توجه کنید و اگر ماوس سیم‌داری را می‌خواهید انتخاب کنید مراقب باشید تا سیم آن تا حد ممکن انعطاف پذایر باشد تا از حرکات دست شما جلوگیری نکند و سیم بسیار نازکی نداشته باشند تا توانایی ایجاد یک اتصال پایدار را داشته باشند.


ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
در این سایت می خواهم در مورد لوازم گیمینگ و بازی های آنلاین مطالبی مفید را برایتان بنویسم. لطفا با ما همراه باشید و با نظرات خوبتون ما را همراهی نمایید.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 17
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 11
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 15
 • بازدید ماه : 125
 • بازدید سال : 1,743
 • بازدید کلی : 1,743